ВИДЕО: Бразилска атракција во Тетово, Жуниор со „НОЖИЧКИ“ ги отпиша „пандевци“!

Екипата на Шкендија, и покрај освоената шампионска титула, игра атрактивен фудбал во домашниот шампионат, а попладнево од разиграните фудбалери на Ќатип Османи, настрада тимот на Академија Пандев. 

Ако во првиот дел Зејнулаи погоди ефектено до далечина, кон средината на второто полувреме бразилскиот ас Стенио Жуниор го имаше потегот на мечот, откако со мајсторски „ножички“ го зголеми водството на својата екипа од 3-1. 

  • Голот на Жуниор против Академија Пандев: 

ПМФЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Академија ПандевАкадемија Пандев 6 4 2 0 7:1 6 14
2 ВардарВардар 6 4 1 1 8:3 5 13
3 Македонија Ѓорче ПетровМакедонија Ѓорче Петров 6 3 2 1 10:6 4 11
4 ШкупиШкупи 6 2 2 2 7:7 0 8
5 Струга Трим ЉумСтруга Трим Љум 6 2 2 2 6:8 -2 8
6 ШкендијаШкендија 6 2 1 3 6:4 2 7
7 РеноваРенова 6 2 1 3 5:8 -3 7
8 РаботничкиРаботнички 1 7 2 1 4 6:10 -4 7
9 СилексСилекс 1 6 2 0 4 8:8 0 6
10 БорецБорец 7 1 2 4 3:11 -8 5