Кариока

Primary tabs

Најнови вести

  • ФАНТАСТИЧНО - перфектен ЛОБ ОД 30 МЕТРИ во бразилското првенство

    Екипата на Фламенго славеше убедливо на домашен терен против Мадуреира (4-0), а голот на натпреварот го постигна Лукас Пакета. Тој ја искористи лошата интервенција на гостинскиот голман и со перфектен лоб од 30 метри ја одушеви публиката и го постави конечниот резултат.

  • Пато изненади, па наместо во Европа, се сели во Кина

    И покрај големите шпекулации дека Александре Пато својата кариера ќе ја продолжи во Европа, каде се поврзуваше со трансфер во Ливерпул, Манчестер Јунајтед, па и Барселона, тој најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Кина, во екипата Тајанџин Сингјанг. 

Табели

Кариока Серија А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Васко да ГамаВаско да Гама 8 6 2 0 18:6 +12 20
2 БоавистаБоависта 8 4 3 1 13:7 +6 15
3 ФлуминенсеФлуминенсе 1 8 4 1 3 16:11 +5 13
4 РангуРангу 1 8 3 2 3 13:11 +2 11
5 КабофриенсеКабофриенсе 8 2 1 5 9:12 -3 7
6 Португеза РЈПортугеза РЈ 8 2 1 5 11:17 -6 7
7 РесендеРесенде 8 1 4 3 5:11 -6 7
8 Макае ЕспортеМакае Еспорте 8 1 1 6 5:12 -7 4