Најнови вести

Табела

Премиер Лига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификации за Лига на шампиони
1 Зрињски МостарЗрињски Мостар 33 25 3 5 66:21 +45 78
UEFA Conference League Qualification
2 Борац Бања ЛукаБорац Бања Лука 33 18 4 11 39:32 +7 58
UEFA Conference League Qualification
3 ЖелезничарЖелезничар 1 33 15 8 10 42:35 +7 53
UEFA Conference League Qualification
4 СараевоСараево 1 33 15 7 11 50:46 +4 52
5 Широки БријегШироки Бријег 33 13 9 11 38:36 +2 48
6 ВележВележ 33 11 12 10 40:37 +3 45
7 ТузлаТузла 33 10 7 16 43:46 -3 37
8 Игман КоњицИгман Коњиц 33 9 10 14 42:48 -6 37
9 Слога ДобојСлога Добој 33 10 7 16 40:55 -15 37
10 ПосушјеПосушје 33 10 7 16 28:46 -18 37
Испаѓање
11 Леотар ТребињеЛеотар Требиње 1 33 9 7 17 29:46 -17 34
Испаѓање
12 Слобода ТузлаСлобода Тузла 1 33 7 11 15 32:41 -9 32
Квалификации за Лига на шампиони
UEFA Conference League Qualification
Испаѓање
Премиер Лига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификации за Лига на шампиони
1 Борац Бања ЛукаБорац Бања Лука 7 6 0 1 18:6 +12 18
UEFA Conference League Qualification
2 Широки БријегШироки Бријег 7 5 1 1 9:5 +4 16
UEFA Conference League Qualification
3 ВележВележ 7 4 2 1 15:6 +9 14
4 СараевоСараево 7 4 1 2 10:6 +4 13
5 ПосушјеПосушје 1 9 4 1 4 11:9 +2 13
6 Зрињски МостарЗрињски Мостар 1 6 4 0 2 14:9 +5 12
7 Госк ГабелаГоск Габела 8 3 2 3 13:13 0 11
8 ЖелезничарЖелезничар 8 3 0 5 9:11 -2 9
9 Слога ДобојСлога Добој 8 3 0 5 9:17 -8 9
10 Игман КоњицИгман Коњиц 8 3 0 5 11:20 -9 9
Испаѓање
11 ТузлаТузла 9 2 1 6 14:17 -3 7
Испаѓање
12 Звијезда 09Звијезда 09 8 1 0 7 10:24 -14 3
Квалификации за Лига на шампиони
UEFA Conference League Qualification
Испаѓање