Беса продолжи со новитетите, го донесе Казимов од Осогово

Екипата на Беса од Добри Дол продолжи да носи нови фудбалери во своите редови за пролетниот дел од сезоната кој следи.

Ново име во тимот е Аделин Казимов, 19-годишен играч кој настапува на левата крилна позиција. Доаѓа од тимот на ГФК Осогово, а претходно играше и за Локомотива Градско.

Беса заедно со Гостивар е најактивниот клуб во ВМФЛ-Запад на трансфер-пазарот. Тимот е претпоследен со 13 бода на табелата, но уште има шанси за опстанок, така што ќе се бори за спас до крајот.

Прочитајте повеќе околу тековните трансфери во Македонија и светот на ОВОЈ линк.