Бензема како бразилскиот Роналдо: Атрактивен дриблинг и несебична асистенција до Винициус (ВИДЕО)

Бензема

Реал Мадрид го надигра Леванте на домашен терен и го испрати тимот во Валенсија во Сегунда.

Екипата на Енис Барди ги загуби сите шанси за опстанок во Примера. На дуелот во престолнината прими шест гола, а еден од нив беше одигран по перфектна акција која ги вклучи Лука Модриќ, Карим Бензема и Винициус жуниор.

Мадриѓани од поодамна ја осигураа титулата во домашното првенство и сега полека се подготвуваат за финалето во Лигата на шампионите, кое на 28 мај ќе го одиграат против Ливерпул.

Состави

Карло Анчелоти

4-3-3

    Alessio Lisci

    5-3-2