Бензема го надмина Раул и сега е втор стрелец во историјата на „кралевите“

Карим

Со погодокот против Ајнтрахт Франкфурт, Карим Бензема скокна едно место на вечната листа голгетери во историјата на Реал Мадрид.

Французинот го надмина легендарниот Раул Гонзалез и сега гледа во грбот само на Кристијано Роналдо. Првиот напаѓач на мадриѓани има 324 погодоци зад своето име, еден повеќе од поранешниот шпански репрезентативец.

Роналдо е на првото место со убедлива предност и 450 гола во деветгодишната кариера на „Сантијаго Бернабеу“.

Состави

Карло Анчелоти

4-3-3

    Оливер Гласнер

    3-4-2-1