Балотели како Ибра: Славеше гол со ногата во глава на соиграч (ВИДЕО)

Адана Демирспор забележа голема победа над Галатасарај на домашен терен (2-0), а солиден дуел одигра италијанската ѕвезда Марио Балотели.

Јунус Акгун беше стрелец на двата гола за победникот, а по еден од нив, Италијанецот прослави во свој стил. Имено, на шега, Балотели со нога го потфати соиграчот во главата, а оваа „прослава“ брзо стана хит.

  • Прославата на Балотели против Галатасарај:

На овој начин успеси славеше Златан Ибрахимовиќ кога настапуваше за Милан заедно со Антонио Касано.

Состави

Винченцо Монтела

4-2-3-1

    Domenec Torrent Font

    4-2-3-1