ВИДЕО: Балканот му е во крвта – Ибра славеше со познат хит на Нада Топчагиќ

Ибра

Милан одигра нов одличен натпревар на домашен терен, а Златан Ибрахимовиќ стигна до 500 гола во својата професионална кариера.

Шведскиот голгетер продолжи да реди фантастични партии во тековната сезона. Денешниот триумф го прослави на интересен начин, со голем балкански музички хит.

На социјалните мрежи тој играше и славеше со песната „Јутро је“ на Нада Топчагиќ.

Познато е дека оваа песна е омилена меѓу навивачите на Сараево.