Најнови вести

Табела

Бундеслига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Група за шампион
1 СалцбургСалцбург 8 6 1 1 18:5 +13 19
Група за шампион
2 СК Штурм ГрацСК Штурм Грац 8 5 3 0 15:5 +10 18
Група за шампион
3 ЛАСКЛАСК 8 4 3 1 11:5 +6 15
Група за шампион
4 Австрија КлагенфуртАвстрија Клагенфурт 1 8 3 4 1 13:9 +4 13
Група за шампион
5 ХартбергХартберг 1 8 3 3 2 12:14 -2 12
Група за шампион
6 АлтахАлтах 1 8 3 2 3 9:11 -2 11
Група за испаѓање
7 Рапид ВиенаРапид Виена 1 8 2 4 2 15:9 +6 10
Група за испаѓање
8 ВолфсбергерВолфсбергер 8 2 4 2 12:14 -2 10
Група за испаѓање
9 ЛинцЛинц 8 2 2 4 11:19 -8 8
Група за испаѓање
10 Австрија ВиенаАвстрија Виена 8 1 2 5 6:13 -7 5
Група за испаѓање
11 ВатенсВатенс 8 1 2 5 10:18 -8 5
Група за испаѓање
12 Австрија ЛустенауАвстрија Лустенау 8 0 2 6 5:15 -10 2
Група за шампион
Група за испаѓање