ВИДЕО: Асенсио ја повтори генијалноста на Меси против Арсенал

Асенсио

Марко Асенсио беше еден од стрелците за Реал Мадрид во големата победа над Ливерпул во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Младиот шпански репрезентативец покажа дека се важи за еден од најголемите таленти на денешницата. Со еден потег го исфрли Алисон Бекер и рутински ја смести топката зад неговиот грб.

  • Погодокот на Асенсио против Ливерпул:

Оваа генијалност потсети на Лионел Меси и неговата завршница на дуел против Арсенал од сезоната 2010/11.

  • Погодокот на Меси против Арсенал:

Асенсио искористи една грешка на противникот за да обезбеди предност од 2-0 за „кралевите“.