Најнови вести

Табела

Премиер Лига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Лига на шампиони
1 Манчестер СитиМанчестер Сити 5 5 0 0 14:3 +11 15
Лига на шампиони
2 ТотенхемТотенхем 5 4 1 0 13:5 +8 13
Лига на шампиони
3 ЛиверпулЛиверпул 5 4 1 0 12:4 +8 13
Лига на шампиони
4 АрсеналАрсенал 1 5 4 1 0 9:4 +5 13
Лига Европа
5 БрајтонБрајтон 1 5 4 0 1 15:7 +8 12
6 Вест ХемВест Хем 2 5 3 1 1 10:7 +3 10
7 Астон ВилаАстон Вила 3 5 3 0 2 11:10 +1 9
8 Нотингем ФорестНотингем Форест 1 5 2 1 2 7:7 0 7
9 Кристал ПаласКристал Палас 2 5 2 1 2 6:7 -1 7
10 ФуламФулам 3 5 2 1 2 5:10 -5 7
11 БрентфордБрентфорд 3 5 1 3 1 8:6 +2 6
12 Њукасл ЈунајтедЊукасл Јунајтед 2 5 2 0 3 8:7 +1 6
13 Манчестер ЈунајтедМанчестер Јунајтед 2 5 2 0 3 6:10 -4 6
14 ЧелзиЧелзи 2 5 1 2 2 5:5 0 5
15 БорнмутБорнмут 1 5 0 3 2 4:8 -4 3
16 ВулверхемптонВулверхемптон 1 5 1 0 4 5:11 -6 3
17 Шефилд ЈунајтедШефилд Јунајтед 5 0 1 4 5:9 -4 1
Испаѓање
18 ЕвертонЕвертон 5 0 1 4 2:9 -7 1
Испаѓање
19 БарнлиБарнли 1 4 0 1 3 4:12 -8 1
Испаѓање
20 Лутон ТаунЛутон Таун 1 4 0 0 4 2:10 -8 0
Лига на шампиони
Лига Европа
Испаѓање