Премиер Лига

Primary tabs

Денешни натпревари

9. коло

ПЕТ, 22 октомври 2021

Најнови вести

Табели

Премиер Лига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ЧелзиЧелзи 8 6 1 1 16:3 +13 19
2 ЛиверпулЛиверпул 8 5 3 0 22:6 +16 18
3 Манчестер СитиМанчестер Сити 8 5 2 1 16:3 +13 17
4 БрајтонБрајтон 2 8 4 3 1 8:5 +3 15
5 ТотенхемТотенхем 3 8 5 0 3 9:12 -3 15
6 Манчестер ЈунајтедМанчестер Јунајтед 2 8 4 2 2 16:10 +6 14
7 Вест ХемВест Хем 2 8 4 2 2 15:10 +5 14
8 ЕвертонЕвертон 3 8 4 2 2 13:9 +4 14
9 БрентфордБрентфорд 2 8 3 3 2 10:7 +3 12
10 ВулверхемптонВулверхемптон 2 8 4 0 4 8:8 0 12
11 Лестер СитиЛестер Сити 2 8 3 2 3 13:14 -1 11
12 АрсеналАрсенал 1 8 3 2 3 7:12 -5 11
13 Астон ВилаАстон Вила 3 8 3 1 4 12:12 0 10
14 Кристал ПаласКристал Палас 8 1 5 2 10:13 -3 8
15 СаутемптонСаутемптон 2 8 1 4 3 6:10 -4 7
16 ВотфордВотфорд 1 8 2 1 5 7:15 -8 7
17 Лидс ЈунајтедЛидс Јунајтед 1 8 1 3 4 7:15 -8 6
18 БарнлиБарнли 8 0 3 5 5:13 -8 3
19 Њукасл ЈунајтедЊукасл Јунајтед 8 0 3 5 10:19 -9 3
20 Норич СитиНорич Сити 8 0 2 6 2:16 -14 2