Најнови вести

Лига 1
ОН П Н И Г +/- Форма Б
1 РотерамРотерам 30 17 5 8 54:30 +24 56
2 Вајкомб ВондерерсВајкомб Вондерерс 30 15 8 7 39:35 +4 53
3 Питербороу ЈунајтедПитербороу Јунајтед 31 15 7 9 60:37 +23 52
4 Ковентри СитиКовентри Сити 1 28 13 12 3 40:28 +12 51
5 ПортсмутПортсмут 1 28 14 8 6 43:29 +14 50
6 СандерлендСандерленд 1 29 13 9 7 38:26 +12 48
7 Ипсвич ТаунИпсвич Таун 3 30 13 9 8 41:30 +11 48
8 Донкастер РоверсДонкастер Роверс 1 29 12 9 8 44:28 +16 45
9 Флитвуд ТаунФлитвуд Таун 1 28 12 9 7 43:34 +9 45
10 Оксфорд ЈунајтедОксфорд Јунајтед 2 28 12 8 8 45:31 +14 44
11 Бартон АлбионБартон Албион 29 11 9 9 39:36 +3 42
12 ГилингемГилингем 29 9 13 7 33:27 +6 40
13 Бристол РоверсБристол Роверс 29 10 8 11 33:41 -8 38
14 БлекпулБлекпул 1 28 9 10 9 36:34 +2 37
15 Линколн СитиЛинколн Сити 1 31 11 4 16 37:39 -2 37
16 Шроусбери ТаунШроусбери Таун 28 8 11 9 25:32 -7 35
17 Акрингтон СтенлиАкрингтон Стенли 29 8 9 12 39:43 -4 33
18 РокдејлРокдејл 30 9 6 15 35:48 -13 33
19 Милтон Кејнс ДонсМилтон Кејнс Донс 30 9 5 16 32:41 -9 32
20 АФЦ ВимблдонАФЦ Вимблдон 29 7 7 15 35:44 -9 28
21 Транмере РоверсТранмере Роверс 29 5 7 17 28:53 -25 22
22 СаутендСаутенд 29 3 7 19 33:72 -39 16
23 Болтон ВондерерсБолтон Вондерерс 27 5 8 14 23:57 -34 11
24 БериБери 0 0 0 0 0:0 0 -12
Промоција
Плејоф за промоција
Испаѓање