Варди, Али, Кејн... Англија го објави списокот за СП!

Репрезентацијата на Англија го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета на Светското првенство (СП) кое в јуни стартува во Русија.

„Гордиот албион“ на Герет Саутгејт на списокот има 23 имиња. Од претходно ги нема Џек Вилшир и Џо Харт, додека тука се Дани Велбек, Рубен Лофтус-Чик, Трент Арнолд...

Англичаните на Мундијалот ќе играат во групата Г заедно со Белгија, Тунис и Панама