ФОТО: Ангеловски во друга улога – од трибините ја бодреше Македонија против Романија

Македонија имаше солидна поддршка на дуелот со Романија, а таму беше и поранешниот селектор Игор Ангеловски.

„Архитектот“ на историскиот успех и пласманот на Европското првенство, вечерва имаше друга улога – ја бодреше својата селекција од трибините на арената „Тодор Проески“. 

Македонија под водство на наследникот на Мрме, Благоја Милевски одигра без голови со селекцијата на Романија (0-0) и првиот овосезонски репрезентативен прозорец го заврши со три ремија (Исланд и Ерменија). 

По шест одиграни кола во групата Ј, лидер е Германија со 15 бода, Ерменија е втора со 11, Романија има 10, додека Македонија девет бода.

Состави

Благоја Милевски

4-4-2

    Eduard Iordanescu

    4-4-2