ВИДЕО: Алиоски повторно асистира за водство на Лидс против тимот на Лампард

Македонскиот репрезентативец во редовите на Лидс Јунајтед, Езџан Алиоски одлично ја започна и новата сезона во Чемпионшип, а по две кола веќе на своето конто има и две асистенции.

Брзоногиот Алиоски на одличен начин, со долга топка го пронајде Кемар Руф, на кого не му беше тешко со глава да го совлада противничкиот голман за водство на Лидс од 1-2 против тимот на Дерби Каунти, кој го предводи Френк Лампард

Погледнете ја прекрасната асистенција на македонскиот репрезентативец: