ВИДЕО: Албанските фанови ја исвиркаа македонската химна пред почетокот на натпреварот

Македонија химна во Скадар

По првиот инцидент на трибините, по кој еден факел заврши на делот каде се наоѓаат македонските навивачи, следеа некоректни скандирања од страна на двете навивачки групи. Пред почетокот на натпреварот очекувањата се исполнија и нашата химна беше исвиркана од страна на домашните фанови на стадионот во Скадар.

УЕФА најави казни за сите тензични и некоректни моменти, кои ќе бидат дел од денешниот натпревар во рамките од првото коло од квалификациите за СП во Русија.

ПОВРЗАНО >>> Провокација со фрлање на факел меѓу албанските и македонските навивачи