Распоред и резултати

Табели

Супер категорија, Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ВлазнијаВлазнија 18 14 2 2 32:8 24 44
2 КФ ЕрзениКФ Ерзени 18 10 2 6 24:15 9 32
3 БеслидјаБеслидја 2 18 9 3 6 22:16 6 30
4 КФ Кораб ДебарКФ Кораб Дебар 1 18 8 3 7 18:19 -1 27
5 Динамо ТиранаДинамо Тирана 1 18 8 3 7 15:11 4 27
6 Вељечику КопљикВељечику Копљик 18 8 1 9 18:23 -5 25
1 Kf Vllaznia ShkoderKf Vllaznia Shkoder 0 0 0 0 0:0 0 0
7 БурељиБурељи 18 8 0 10 18:23 -5 24
8 ШенколиШенколи 18 6 2 10 14:23 -9 20
9 Илириа Фуш-КрујИлириа Фуш-Круј 18 5 4 9 17:19 -2 19
10 ФК ВораФК Вора 18 2 4 12 11:32 -21 10
Супер категорија, Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Билис БалшБилис Балш 18 13 3 2 30:7 23 42
2 БесаБеса 18 10 5 3 22:11 11 35
3 Егнатиа РогожинаЕгнатиа Рогожина 18 10 1 7 23:21 2 31
4 ЉушњаЉушња 18 7 6 5 19:14 5 27
5 КФ ОрикуКФ Орику 18 7 6 5 17:14 3 27
6 ПодградецПодградец 18 8 2 8 24:19 5 26
7 АполонијаАполонија 18 6 5 7 13:11 2 23
8 ТомориТомори 18 5 5 8 17:25 -8 17
9 ЕлбасанЕлбасан 18 3 3 12 14:32 -18 12
10 ТурбинаТурбина 18 2 2 14 11:36 -25 8
Прва Категорија, Рунда за Промоција Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ВлазнијаВлазнија 26 20 3 3 44:11 33 41
2 Динамо ТиранаДинамо Тирана 26 12 5 9 26:17 9 28
3 БеслидјаБеслидја 26 12 7 7 31:25 6 28
4 КФ ЕрзениКФ Ерзени 26 10 5 11 27:28 -1 19
5 КФ Кораб ДебарКФ Кораб Дебар 26 9 5 12 23:28 -5 19
Прва Категорија, Рунда за Промоција Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Билис БалшБилис Балш 26 21 3 2 52:10 42 45
2 БесаБеса 26 14 6 6 34:25 9 31
3 КФ ОрикуКФ Орику 26 10 8 8 29:27 2 25
4 ЉушњаЉушња 26 8 10 8 27:28 -1 21
5 Егнатиа РогожинаЕгнатиа Рогожина 26 10 2 14 34:42 -8 17
Прва Категорија, Рунда за Испаѓање Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 БурељиБурељи 26 12 1 13 25:29 -4 25
2 Илириа Фуш-КрујИлириа Фуш-Круј 26 9 6 11 27:29 -2 24
3 ШенколиШенколи 26 10 3 13 29:36 -7 23
4 Вељечику КопљикВељечику Копљик 26 11 2 13 26:32 -6 23
5 ФК ВораФК Вора 26 4 5 17 21:44 -23 12
Прва Категорија, Рунда за Испаѓање Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ПодградецПодградец 1 26 13 2 11 36:29 7 28
2 АполонијаАполонија 1 26 10 6 10 26:18 8 25
3 ТурбинаТурбина 26 7 2 17 25:43 -18 19
4 ЕлбасанЕлбасан 26 7 4 15 23:44 -21 19
5 ТомориТомори 26 5 7 14 22:42 -20 11