ВИДЕО: Акробацијата на Халер ја најави ерата на Мојс во Вест Хем

Новата година во Премиер лигата започна спектакуларно. По голот на Брајтон за изедначување против Челзи, дело на Али Реза Џаханбаш, попладнево падна уште еден гол кој долго ќе се памети.

Себастиен Халер ефектно погоди со „ножички“, по нафрлената топка од Фредерикс за водство на Вест Хем против Борнмут со 2-0. 

  • Прекрасниот гол на Халер против Борнмут: 

Мојс дебититраше со победа, откако „чеканите“ во Лондон го декласираа Борнмут со 4-0. 

Состави

Manuel Pellegrini

4-1-4-1

    Eddie Howe

    4-3-3