ВИДЕО: Акција како од учебник и супер-гол на Миовски во Шкотска!

Македонскиот напаѓач Бојан Миовски продолжува да тресе мрежи во дресот на Абердин, откако попладнево во неговиот бележник влезе и тимот на Хиберниан.

Деветката на славниот шкотски клуб го впиша својот шеснаесетти овосезонски погодок во шкотската елита, откако по една школска акција и додавање на поранешната премемиерлигашка ѕвезда Хојлет рутински ја смести топката во противничкиот гол. 

  • Погодокот на Миовски против Хиберниан:

Миовски оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Абердин, а влезе и во потесниот круг на фудбалер на сезоната во првенството.