ВИДЕО: Аирлија сезоната - Мбапе вклучи турбо и ја засрами германската одбрана!

Сезоната на ПСЖ не можеше да започне подобро. Победен е Динамо Дрезден во пријателски натпревар, а првиот гол во новата сезона е дело на Килиан Мбапе. И тоа не било каков гол, туку супер-гол.

Една грешка на одбраната на Германците беше доволна францускиот феномен да ја покаже својата беспрекорна брзина и да го лобува домашниот голман.

  • Прекрасниот гол на Килиан Мбапе:

Тухел им даде шанса на многу млади фудбалери, а ПСЖ славеше со 1-6 во пријателскиот дуел со источна Германија.