ВИДЕО: Агуеро „екплодира“, четири гола за 20 минути на Сити за „нокдаун“ на Челзи!

 Фудбалерите на Манчестер Сити играат шампионски натпревар во големото дерби на англискиот фудбал против Челзи и за само 19 минути игра имаат убедливо водство од 4-0. 

Ако по перфектна тимска акција, Стерлинг го отвори резултатот, Агуеро уште еднаш докажа дека е човек за големи натпревари и со два прекрасни гола веќе го отпиша големиот ривал. Голејадата на „Итихад“ ја запечата германскиот репрезентативец Гундоган за високи 4-0.

Погледнете како Сити за 15 минути ја наполни мрежата на Челзи: