96 екипи дел од финалниот викенд на Детската лига

Викендов на тренинг центарот на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), „Петар Милошевски“ ќе се одиграат натпреварите од финалниот турнир од Детската Лига за сезона 2022/23.

Почнувајќи од утре во 13:00 часот, а заклучно со недела во 13:30 часот на ФФМ тренинг центарот учество ќе земат најуспешните 96 екипи од цела Македонија, поделени во 6 натпреварувачки категории (2010 - 2015). 

Ова е само завршница на годинешното издание на Детска лига каде имавме учество на 135 клубови и 575 екипи со повеќе од 8.500 млади фудбалери кои имаа можност да се натпреваруваат секоја недела во рамките на своите региони.

На учесниците им посакуваме среќа и успех на претстојните натпревари и истите да поминат во духот на фер плејот, а воедно и упатуваме отворена покана за присуство до сите заинтересирани.

Во продолжение можете да го погледнете распоредот за финалните турнири.