Фотогалерија
Вардар се загрева за Келн – две победи во 24 часа, следат нови два меча во два дена

Суперлига, ПЛЕЈ ОФ МАЖИ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ВардарВардар 9 8 0 1 295:252 43 24
2 Еурофарм РаботникЕурофарм Работник 9 7 0 2 284:229 55 21
3 МеталургМеталург 9 5 0 4 275:274 1 15
4 Бутел СкопјеБутел Скопје 9 3 0 6 241:250 -9 9
5 ПелистерПелистер 9 2 0 7 249:279 -30 6
6 Пролет 62Пролет 62 9 2 0 7 223:283 -60 6