Фотогалерија
Стигнаа дури и до водство, но не и во пресврт: Металург прв пат поразен во Скопје

Лига на шампиони (М), Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Динамо БукурештДинамо Букурешт 4 3 1 0 121:101 20 7
2 ГОГ Гудме ХандболГОГ Гудме Хандбол 4 3 0 1 127:117 10 6
3 Висла ПлокВисла Плок 4 2 0 2 113:105 8 4
4 Кадети ШафхаузенКадети Шафхаузен 4 1 2 1 107:102 5 4
5 Чеховски МедведиЧеховски Медведи 4 1 0 3 99:123 -24 2
6 КристијанштадКристијанштад 4 0 1 3 102:121 -19 1