Фотогалерија
Шампионот успешно тргна кон одбрана на тронот во мак-ракометот

Суперлига, ПЛЕЈ ОФ МАЖИ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Еурофарм РаботникЕурофарм Работник 3 2 0 1 92:80 12 6
2 ВардарВардар 2 2 0 0 63:54 9 6
3 МеталургМеталург 3 2 0 1 85:84 1 6
4 ПелистерПелистер 3 1 0 2 81:88 -7 3
5 Пролет 62Пролет 62 3 1 0 2 78:88 -10 3
6 Бутел СкопјеБутел Скопје 2 0 0 2 51:56 -5 0