Фотогалерија
Металург брои само порази, не најде лек ниту за Бешикташ

Лига на шампиони (М), Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 СилкеборгСилкеборг 1 5 4 0 1 168:135 33 8
2 СпортингСпортинг 1 5 4 0 1 152:137 15 8
3 Татран ПрешовТатран Прешов 2 5 3 0 2 137:128 9 6
4 БешикташБешикташ 5 2 0 3 127:142 -15 4
5 Чеховски МедведиЧеховски Медведи 5 2 0 3 133:138 -5 4
6 МеталургМеталург 5 0 0 5 122:159 -37 0