Фотогалерија
Македонија ЃП си ја оствари лигашката цел, сега гледа кон излез во Европа

ПМФЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Академија ПандевАкадемија Пандев 6 4 2 0 7:1 6 14
2 ВардарВардар 6 4 1 1 8:3 5 13
3 Македонија Ѓорче ПетровМакедонија Ѓорче Петров 6 3 2 1 10:6 4 11
4 ШкупиШкупи 6 2 2 2 7:7 0 8
5 Струга Трим ЉумСтруга Трим Љум 6 2 2 2 6:8 -2 8
6 ШкендијаШкендија 6 2 1 3 6:4 2 7
7 РеноваРенова 6 2 1 3 5:8 -3 7
8 РаботничкиРаботнички 1 7 2 1 4 6:10 -4 7
9 СилексСилекс 1 6 2 0 4 8:8 0 6
10 БорецБорец 7 1 2 4 3:11 -8 5