Фотогалерија
„Лавовите“ го предупредија Вардар, нема да е лесна и оваа сезона

ПМФЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Академија ПандевАкадемија Пандев 2 3 2 1 0 3:0 3 7
2 РеноваРенова 1 3 2 1 0 5:3 2 7
3 Струга Трим ЉумСтруга Трим Љум 2 3 2 0 1 5:4 1 6
4 Македонија Ѓорче ПетровМакедонија Ѓорче Петров 2 3 1 2 0 3:1 2 5
5 ШкупиШкупи 2 3 1 1 1 4:4 0 4
6 ВардарВардар 2 3 1 1 1 2:2 0 4
7 РаботничкиРаботнички 3 3 1 0 2 3:4 -1 3
8 СилексСилекс 2 3 1 0 2 2:3 -1 3
9 ШкендијаШкендија 1 3 0 1 2 1:3 -2 1
10 БорецБорец 2 3 0 1 2 0:4 -4 1