Фотогалерија
„Лавовите“ ги собраа бодовите, Металург ги доби само пофалбите

Лига на шампиони (М), Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 СилкеборгСилкеборг 7 6 0 1 232:186 46 12
2 СпортингСпортинг 7 5 0 2 209:189 20 10
3 Татран ПрешовТатран Прешов 7 5 0 2 192:177 15 10
4 БешикташБешикташ 7 2 0 5 177:203 -26 4
5 Чеховски МедведиЧеховски Медведи 7 2 0 5 181:193 -12 4
6 МеталургМеталург 7 1 0 6 171:214 -43 2