Фотогалерија
Јубилејна 400. победа за перфектна вардарова недела

ПМФЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ВардарВардар 10 6 3 1 13:4 9 21
2 Академија ПандевАкадемија Пандев 10 6 3 1 10:2 8 21
3 Македонија Ѓорче ПетровМакедонија Ѓорче Петров 10 4 4 2 13:8 5 16
4 РеноваРенова 10 4 1 5 8:13 -5 13
5 ШкупиШкупи 10 3 4 3 10:9 1 13
6 СилексСилекс 2 10 4 0 6 12:13 -1 12
7 БорецБорец 2 10 3 2 5 9:16 -7 11
8 ШкендијаШкендија 2 10 3 2 5 8:7 1 11
9 Струга Трим ЉумСтруга Трим Љум 1 10 3 2 5 10:16 -6 11
10 РаботничкиРаботнички 3 10 3 1 6 8:13 -5 10