Фотогалерија
Да беше тренинг, ќе беше потешко: Вардар „превисок“ за овој Колдинг!

Лига на шампиони (М), Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ВеспремВеспрем 1 1 0 0 40:28 12 2
2 ВардарВардар 1 1 0 0 33:31 2 2
3 ПортоПорто 1 1 0 0 27:25 2 2
4 КиелцеКиелце 1 0 1 0 30:30 0 1
4 КилКил 1 0 1 0 30:30 0 1
6 МонпелјеМонпелје 1 0 0 1 31:33 -2 0
7 Мешков БрестМешков Брест 1 0 0 1 25:27 -2 0
8 Мотор ЗапорожјеМотор Запорожје 1 0 0 1 28:40 -12 0