Фотогалерија
Бундеслигашката „армија“ од Австрија се растрча во пеколното Скопје

Европско првенство, Квалификации, Група G
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ПолскаПолска 8 6 1 1 13:2 11 19
2 АвстријаАвстрија 8 5 1 2 17:7 10 16
3 МакедонијаМакедонија 8 3 2 3 10:11 -1 11
4 СловенијаСловенија 8 3 2 3 13:8 5 11
5 ИзраелИзраел 8 3 2 3 15:15 0 11
6 ЛетонијаЛетонија 8 0 0 8 2:27 -25 0