ВИДЕО: Забавена снимка од ЗАСТРАШУВАЧКИТЕ УДАРИ на Мајк Тајсон изгледа фантастично

Тајсон Мајк

Спектакуларен момент од последниот тренинг на Мајк Тајсон ги освои срцата на боксерските фанови. Легендарниот светски првак се подготвува да се врати во рингот на 54-годишна возраст.

Поранешниот шампион во тешка категорија е во одлична форма и покажува дека е подготвен за предизвикот. На последното видео се гледа како изгледа неговиот удар на забавена снимка. 

Навистина застрашувачки ако се земе предвид долгата пауза од боксот и годините на „челичниот Мајк“.

Противник на Тајсон ќе биде уште еден голем шампион, Рој Џонс јуниор, кој ќе го предизвика во егзибиција од осум рунди оваа есен.