ВИДЕО: Стриптиз бар? Повелете кај Мејведер дома!

Флојд Мејведер можеби не троши многу на неговата боксерска кариера, но овој непоразен шампион изгледа повеќе од удобно во неговиот кревет со распространа готовина околу него.

38-годишниот боксер објави слика на Инстаграм на која тој лежи врз „море од долари“ опкружен со девојки кои собираат пари од под него. Заедно со сликата тој напиша и коментар: 

„Тие одат во стриптиз бар. Јас го носам стриптиз барот кај мене кога сакам“. 

Боксерот објави видео со наслов „Money“ на кое покажува „туширање“ на полуголи жени со пари.

Во досегашната кариера Мејведер од 49 борби нема загубено ниту еден дуел.