Вајлдер: На Шпилка му посакувам среќа, бидејќи ќе му треба

Боксерот Вајднер пред меч

Шампионот во бокс тешка категорија, Дионте Вајлдер изјави дека на неговиот противник Артур Шпилка од Полска ќе му треба многу среќа во борбата за титула в сабота вечер во Њујорк.

 „Луѓето знаат дека кога ќе кажам нешто, дека го оддржува, зборот. Нема да си играм со никого. Му посакувам среќа на Шпилка и на следните мои противници, бидејќи ќе им треба. Сакам да ги освојам сите титули во сите конкуренции и верзии“, боксерот од САД.

Вајлдер е светски првак во верзијата на Светскиот боксерски совет и нема пораз во последните три години.