Тајсон Фјури се враќа во рингот, новиот ривал ќе го сретне во март 2022

Фјури

Тајсон Фјури ја одбрани ВБЦ титулата од Деонтеј Вајлдер и победи на третото соочување против американскиот боксер.

Британецот на момент најави дека има сомнежи околу својата кариера. Во еден момент се шпекулираше дека размислува за пензија. Меѓутоа медиумите сега најавуваат негов кам-бек во првата половина од 2022 година. Негов противник се очекува да биде Дилијан Вајт.

Не е исклучено и да се водат преговори за судир меѓу Фјури и Олександр Усик, кој неодамна го победи Ентони Џошуа.