ВИДЕО: Судија настрада, делејќи ги боксерите во рингот!

Светскиот боксерски шампион во WBC верзијата во супер средна категорија, Баду Џек од Шведска во борбата против Британецот Џејмс Дигејгл, случајно или не го удри и го судијата.

Џек го промаши противникот и тупаницата заврши во брадата на судијата Артур Мерканте јуниор. Очекувано судијата загуби рамнотежа, но делителот на правдата мина без посериозни последици. 

Борбата заврши без победник и новиот светски првак ќе го даде повторена борба.