ВИДЕО: Шампионот Фјури како голем херој пречекан во Манчестер  

Голем број на навивачи и новинарски екипи вечерва му приредија изненадување на новиот боксерски шампион Тајсон Фјури на аеродромот во Манчестер. 

Британскиот боксер пред три дена со технички нокаут го победи големиот ривал Вајлдер и по вторпат стана шампион во супер-тешка категоријата. Најверните фанови му посакаа добредојде на Фјури, кој сè уште чува во тајност дали ќе прифати реванш против американскиот боксер. 

За разлика од Фјури, Вајлдер истакна дека реванш ќе има и појасот ќе си го врати во своите витрини.