ФОТО: Поранешниот светски шампион во бокс живее со две убавици

Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија, Дејвид Хеј не крие дека ужива во врска со две убавици истовремено. Хеј ги помина новогодишните празници во Мароко со пејачката Уна Хил (41) и манекенката Сијан Озборн (30). 

„Познатиот боксер веќе подолго време е во врска со атрактивна манекенка, а англиските медиуми пренесуваат дека неодамна им се придружилa и популарна пејачка. Хеј на Инстаграм објави фотографија од Маракеш, на која позира со своите убавици во базен. Ако една слика кажува илјада зборови, тогаш оваа го кажува токму она што треба“, напиша задоволниот боксер.

Тој додаде дека годината ја започнал опкружен со разбирање и убави луѓе кои не го осудуваат туку го прифаќаат таков каков што е.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by David Haye (@davidhaye)