ВИДЕО: Непобеден боксерски шампион преживеа хорор-судир со своето Ферари

Феноменалниот боксер Ерол Спенсер Џуниор се наоѓа во критична состојба по сообраќајната несреќа која му се случи во текот на вчерашниот ден. Боксерот излетал од возилото при судирот, а и не бил врзан со појас.

Популарниот Спенс се здобил со сериозни повреди и се наоѓа во критична состојба, но медиумите јавуваат дека е надвор од животна опасност.

Спенсер Џуниор е актуелен светски првак во ИБФ и ВБЦ во велтер категорија, а зад своето запиша 26 победи и нема ниту еден пораз во својата професионална кариера.