ВИДЕО: Не е само Тајсон „ѕвер“, Холифилд и на 57 години е во топ-форма 

Легендарниот боксер Мајк Тајсон (52) пред извесен период повторно се врати во рингот и со своите објави на социјалните мрежи како тренира напорно го привлече вниманието на спортската јавност. 

Но, уште еден „старец“ се наврати на своите шампионски денови и се пофали со своето перфектно тело, иако има 57 години. Поранешниот светски шампион Ивандер Холифилд повторно ги облече ракавиците и под палката на Владимир Кличко се подготвува за нешто големо, а зошто тоа да не биде и борба против својот лут ривал, Тајсон (52).

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

I'm feeling stronger and stronger as each day passes. I'm looking forward to stepping back into the ring this year

A post shared by Evander Holyfield (@evanderholyfield) on

Двајцата поранешни шампиони најавија дека ќе во периодот што следува ќе закажат неколку борби, но истите ќе бидат од хуманитарен карактер.