ВИДЕО: Мигуел Кото со пораз ја заврши богатата боксерска кариера

Шесткратниот светски шампион во бокс Мигуел Кото синоќа ја заврши кариерата со пораз на поени од Садам Али во рингот во Њујорк. 37-годишниот боксер од Порторико не успеа да ја одбрани титулата во ВБО верзијата, откако загуби од многу помладиот и побрзиот 29-годишен Али.

Кото доби повреда на раката во седмата рунда и не успеа да се врати во посакуван ритам , па загуби на поени со 115-113, 115-113 и 116-112.