Јавноста дебатира: Дали судиите го спасија Џошуа во последната рунда? (ВИДЕО)

Џошуа

Ентони Џошуа доживеа болен пораз на судирот со Олександр Усик и тоа на домашно тло пред 70.000 Англичани.

Украинецот ја доби битката и стана нов првак во тешка категорија. Последната рунда донесе дилема околу која на големо се дебатира во јавноста. 

Споделена е снимка на која јасно се гледа дека борбата е прекината пет секунди пред истекот на последната рунда. Прашањето е дали судиите свесно го спасија Британецот од потежок пораз.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Joe Rogan (@joerogan)