ФОТО: Фјури постираше слика со натпис „Тајсонмонтана“ откако беше позитивен на тест за кокаин

Тајсон Фјури

Тајсон Фјури најде оригинален начин да им одговори на критичарите и на сите медиуми, кои ја пренесоа веста за неговиот позитивен тест на кокаин. Тој сподели фотографија на социјалните мрежи на која напиша „Тајсонмонтана“, споредувајќи се со популарниот Тони Монтана од култниот филм „Scarface“.

Британецот падна на допинг тест пред реваншот со Владимир Кличко и сега му се заканува одземање на сите титули, доколку вториот допинг тест е позитивен.