Боксерите на Пинк Пантер убедливо поразени во Хрватска во регионалната лига

Македонскиот претставник воо регионалната лига во бос, штипски Пинк Пантер во Загреб го претпрпе најубедливиот пораз сезонава и загуби од тимот а Сесвете 0-16.

Пинк Пантер три меча изгуби без борба, а во највозбудливата борба, меѓу Лука Пратљачиќ и Марко Доциќ, хрватскиот боксер победи со нокаут во првата рунда.

БК Сесвете – Пинк Пантер 16-0

-56 кг. Тамаш Килити – Алмир Нуришоф (едногласна одлука на судиите)
-60 кг. Матео Комадина – Јасмин Мифтар (без борба)
-64 кг. Никола Сарциа – Денис Муаремовски (едногласна одлука на судиите)
-69 кг. Јосип Матиќ – Стеван Ѓокиќ (едногласна одлука на судиите)
-75 кг. Мате Рудан – Гоце Јанески (ТКО, Р1)
-81 кг. Дамир Плантиќ (без борба)
-91 кг. Лука Пратљачиќ – Марко Доциќ (КО, Р1)
+91кг: Бранимир Ловрен – Димитар Ташков (без борба)