Балканот во тага: Почина легендарниот боксер Звонимир Вујин

Балканскито и екс-југословенскиот бокс е во тага по денешната вест за смртта на легендарниот олимпиец, Звонимир Вујин, кој почина во родниот Зрењанин на 76 години.

Вијун на Олимписките игри во 1968 година кои се одржаа во Мексико Сити освои бронзен медал во лесна категорија. Овој успех тој го повтори и четири години подоцна во Минхен во полувелтер категорија.

Погребот ќе биде одржан утре во Зрењанин.