Аземи го дозна првиот ривал на турнирот „Емил Жечев“

Македонските боксерски таленти засилено се подготвуваат заСветското младинско првенство во Киелце, во април годинава.

Учестовото на Меѓународниот боксерски турнир „Емил Жечев“ во Софија е последен тест за двајца најталентирани наши младинци. Аземи и Путов во категоријата до 91 килограм ќе се борат на 11 март, а ден подоцна е закажано финалето.

Аземи на вчерашната ждрепка го доби домашниот боксер Вилислав Путов.

Најдобриот млад македонски боксер важи за фаворит на турнирот.