Александар Ристовски ќе ја претставува Македонија на „Војвоѓанска златна ракавица“ во Суботица

Македонската јуниорска репрезентација со еден боксер ќе настапи на 38-то издание на „Војвоѓанска златна ракавица“ во Суботица.

Репрезентативецот на Македонија, Александар Ристовски член на БК Шкендија Но Лимит ќе ја претставува нашата репрезентација во младинска конкуренција, на турнирот ќе настапат боксери од домаќинот Србија, Бугарија, Романија…

Ова е исклучително силен турнир од А категорија на кој ќе има боксери кои се шампиони на Европа.

Со Ристовски отпатува и тренерот Васко Цубалевски, во нашата делегација е и судијата Стефан Цубалевски, натпреварите започнуваат од утре кога ќе биде извршена ждрепката и ќе траат до недела.