ВИДЕО: Болид на Ред Бул се спушташе по Кицбил

Ред Бул продолжува да изненадува, овој пат со спектакуларно спуст возење по специјално дизајнирана патека во Кицбил, каде зад воланот на болидот РБ7 седеше младиот Формула 1 возач наТоро Росо, Макс Верстапен. 

Дека границите на возможното можат да се поместат, докажува ова прво возење на еден формула болид на Алпите, на 1.600 метри надморска височина, во несекојдневни услови за возење, снег и многу ниски температури.