ВИДЕО: Веќе врескаат моторите на Мекларен и Ферари

На неполни три недели од првиот тест во Барселона, најпопуланите Формула 1 тимоови, Ферари и Мекларен први ги запалија и изразија задоволство од првите импресии.

Мекларен го тестираше моторот на Рено пред членовите на тимот. Мекларен. Официјалната промоција на МЦЛ34 е закажана за 14 февруари.

Ден потоа ќе биде промовиран и новиот болид на Ферари, кој вчера на социјалните мрежи напиша: „Слушнете како вреска“, со видео од новиот мотор.